U TITELU DEVET NAGRADA ZA NAJBOLJE

posted in: Novosti, Škola | 0

Učenici Škole za Tekstil i dizajn učestvovali su na medjunarodnom konkursu u Titelu na SMOTRI  ĆIRILIČKE PISMENOSTI. Konkurs je raspisan za najbolji školski pismeni zadatak u školskoj 2012/13. godini napisan srpskim, makedonskim, bugarskim, rusinskim i ukrajinskim jezikom, kao i za ciriličku kaligrafiju (krasnopis).
Medju nagradjenima nalazi se šest učenika naše škole koji su osvojili devet nagrada:
– Jovana Ilic (II4) – 3. mesto za pismeni zadatak na srpskom jeziku, 2. mesto za kaligrafsku kreaciju i diploma za inicijal;
– Milica Ivkovic (IV1) – 3. mesto za pismeni zadatak na srpskom jeziku;
– Marko Milović (II3) – 1. mesto za pismeni zadatak na makedonskom jeziku;
– Nikola Golubović (II4) – 2. mesto za monogram i 2. mesto za inicijal;
– Andjelija Cvetkovic (II4) – 3. mesto za inicijal;
– Andjela Petrovic (II4) – diploma za monogram.
Sa učenicima su radile i njihove profesorke Ana Vanušic, Ana Stankovic i Snežana Stankovic.
Dodela nagrada i priznanja održana je u Titelu, na Dan slovenske pismenosti, 24. maja.

photo (1)

photo (2)