УЧЕЊЕ НА ДАЉИНУ

Обавештавамо Вас да је Влада Републике Србије одлучила да се, због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави непосредни образовно-васпитни рад у основним и средњим школама на територији Републике Србије. У циљу остваривања права ученика на образовање оствариваће се образовно-васпитни рад учењем на даљину.

Почетак реализације образовно-васпитног рада учењем на даљину је 17. март 2020. године.

Учење на даљину реализоваће се:

1. Емитовањем едукативног садражаја за учење на даљину на каналу Радио-телевизије Србије – РТС Планета за ученике средњих школа.
  2. Онлајн платформе као подршка учењу на даљину.
  3. Комуникацијом на даљину (СМС поруке, телефон, електронском поштом, друштвеним мрежама и др.).

Распоред емитовања часова на РТС Каналу 3 можете видети на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја www.rasporednastave.gov.rs.

Предлог и упутства за рад са алатима за остваривање образовно-васпитног процеса учењем на даљину можете пронаћи овде.