Сарадња Школе за текстил и дизајн са основном школом и локалном самоуправом у циљу пружања подршке ученицима из осетљивих група

Од јануара 2020. године наша школа учествује у пројекту Заједно ка средњој школи (друга фаза), који спроводи Центар за образовне политике (ЦОП) уз подршку Дечје фондације Pestalozzi, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја.
Циљ пројекта Заједно ка средњој школи је да се ученицима из осетљивих група пружи подршка да успешно заврше основну школу, да наставе образовање у средњим школама и стекну диплому средње школе.

Прва фаза овог пројекта, у којој је учествовало 10 основних школа широм Србије, трајала је од 2017 до краја 2019. године. Друга фаза пројекта започела је 2020. године и поред првобитних 10 основних школа, укључује и 10 средњих школа и институције јединица локалних самоуправа, односно укључује укупно 20 основних и средњих школа са територија Алексинца, Бечеја, Бора, Жабља, Књажевца, Лесковца, Ниша, Новог Сада, Сурдулице и Ћуприје.

Средње школе ће у оквиру овог пројекта бити оснажене да пружају усмерену подршку ученицима из осетљивих група, односно ученицима који су у ризику да не стекну диплому средње школе, примењиваће различите мере и активности и сарађиваће са ОШ „Петар Тасић“ и са институцијама, организацијама и актерима на локалном нивоу. Укључивањем средњих школа и локалних самоуправа у другој фази пројекта обезбедиће се континуирана и усмерена подршка за ученике и на нивоу основног и на нивоу средњег образовања.

Пројекат Заједно ка средњој школи ће трајати до почетка 2023. године. Више информација о
пројекту је доступно на интернет страници http://cep.edu.rs/dugorocniprojekti