Dinamika prijemnog ispita

posted in: Novosti, Škola | 0

ДИНАМИКА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА
за упис ученика у Школу за текстил и дизајн у Лесковцу
подручје рада Култура, уметност и јавно информисање
Школска 2013/2014. година

25. и 26. мај (субота и недеља) од 9 до 14 ч – ПРИЈАВЉИВАЊЕ КАНДИДАТА ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА.
Потребна документација:
– Пријава за упис у средњу школу са уписаним бројем телефона кандидата;
– Извод из матичне књиге рођених (оригинал);
– Ђачка књижица са овереном фотографијом – на увид;
– Лекарско уверење (са назнаком да је потребно ради уписа образовних профила из области ликовне уметности).

5. јун (среда) у 10 ч – ИСТИЦАЊЕ СПИСКА КАНДИДАТА СА РАСПОРЕДОМ ПОЛАГАЊА ПО УЧИОНИЦАМА

7. јун (петак) од 10 до 13 ч – пријемни испит из ЦРТАЊА.
кандидати  су у обавези да код себе имају ђачку књижицу са овереном фотографијом. Ради се четири школска часа (180 минута) без паузе.
Потребан материјал: блок бр. 5 (обезбеђује школа), оловке, гумице, селотејп трака, штапић за визирање (обезбеђује кандидат).

8. јун (субота)  од 10 до 13 ч – пријемни испит из СЛИКАЊА.
Кандидати су у обавези да код себе имају ђачку књижицу са овереном фотографијом. Ради се четири школска часа (180 минута) без паузе.
Потребан материјал: блок бр. 5 (обезбеђује школа), темпере, палета, четке, посуда за воду (обезбеђује кандидат).

9. јун (недеља) од 10 до 13 ч – пријемни испит из ВАЈАЊА.
Потребан материјал: глина и табла (обезбеђује школа), шпахтле, ножић,  крпа, посуда за воду са прскалицом (обезбеђује кандидат).

13. јун (четвртак) у 7 ч – истицање ПРЕЛИМИНАРНИХ РЕЗУЛТАТА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

13. јун (четвртак) од 9 до 12 ч- Омогућиће се разгледање свих радова са провером унетих бодова у прелиминарној листи.

ЖАЛБЕ на евентуалне нерегуларности у односу на Правилник могу се улагати до 12 часова наредног дана у односу на одржани део Пријемног испита.
Жалбе за ЦРТАЊЕ до 12 часова 8. јуна 2013. године.
Жалбе за СЛИКАЊЕ до 12 часова 9. јуна 2013. године.
Жалбе за ВАЈАЊЕ до 12 часова 10. јуна 2013. године.
Жалбе за уношење бодова у бодовне листе до 16 часова 13. јуна 2013. године.
Жалбе на вредновање радова од стране Комисије за оцењивање НЕ МОГУ СЕ УЛАГАТИ.
Комисија за жалбе даје одговор за сваки предвиђени рок за жалбе до 18 часова текућег дана.

14. јун (петак) – 12 ч – истицање КОНАЧНИХ РЕЗУЛТАТА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА.

23. јун (недеља) од 9 до 14 ч – кандидати који су положили пријемни испит предају оригинално сведочанство о завршеној основној школи, уверење о положеном завршном испиту са освојеним бодовима као и бодовима освојеним на такмичењима, као и уписаним идентификационим бројем кандидата (шифра ученика) из базе Министарства просвете и науке.
Приликом предаје наведених докумената кандидати попуњавају листу жељених образовних профила.

24. јун (понедељак) – 18 ч – ИСТИЦАЊЕ КОНАЧНЕ ЛИСТЕ ПО ОБРАЗОВНИМ ПРОФИЛИМА

25. јун (уторак) од 9 до 14 ч – УПИС ученика у образовне профиле у које су распоређени.